Wywóz starych mebli – jak to zrobić?

Gruntowny remont, czy kupno nowych mebli zawsze stwarza duże problemy. Materiały budowlane i gruz są zawsze problematycznym elementem. Nie należy ich wrzucać do zwykłych pojemników na śmieci. Nie mogą one trafiać do tych samych czarnych pojemników co odpady z gospodarstwa domowego. Kolejnym problemem mogą się okazać zużyte meble. Wtedy warto postawić na wywóz starych mebli. Jak to zrobić, aby nie narazić się na żadne kary, a także nie zapłacić fortuny? Podpowiadamy, jak to zrobić.

Czy stare meble można wyrzucić do śmietnika?

Wiele osób chce szybko i bezproblemowo pozbyć się starych mebli. Nie jest to takie łatwe. Czy stare meble można wyrzucić do śmietnika? Nie można ich po prostu wrzucić do pojemników na śmieci. Utylizacja mebli jest zabroniona, ponieważ są to tzw. odpady wielkogabarytowe. Wywozić można je tylko w określonych dniach miesiąca lub do specjalnych miejsc utylizacji takich odpadów. Firmy zajmujące się wywozem śmieci mogą nie zabrać takich śmieci, gdy zostaną wrzucone do zwykłych pojemników, a poza tym narażamy się na karę grzywny do 500 zł. Poza tym, wyrzucanie starych meblościanek, tapczanów, wersalek, sof czy stołów w taki sposób nie ma nic wspólnego z ekologią i dbaniem o naszą planetę. Lepiej wybrać bardziej profesjonalny sposób, który oferuje wiele firm na rynku.

Wywóz starych mebli – jak to zrobić?

Wiele osób decyduje się na pocięcie starych mebli drewnianych i użycia ich do opału. Jest to skrajnie nieodpowiedzialne, ponieważ meble są pokryte dużą ilością impregnatów i lakierów, a ich spalanie jest niebezpieczne dla środowiska. Zdecydowanie najlepiej postawić na demontaż i wywóz starych mebli. Jak to zrobić? Gratów można pozbyć się na kilka sposobów. Można je przechować w piwnicy i poczekać na termin odbioru takich odpadów przez firmę zajmującą się wywozem śmieci w mieście. Innym sposobem jest możliwość wystawienia starych mebli na internetowych portalach lub grupach osiedlowych, może akurat ktoś zadzwoni i będzie potrzebował takiego mebla do swojego mieszkania. Wiele miejsc oferuje wywóz mebli, a ta usługa jest zdecydowanie najlepsza. Utylizacja i wywóz mebli jest niezwykle szybki i bezpieczny. Klienci mają pewność, że ich stare meble nie zostaną wykorzystane w zły sposób.

Wywóz starych mebli – kontener

Dobrym pomysłem jest telefon do firmy, która zajmuje się wywozem odpadów od wielu lat. Nasza firma oferuje również usługę wywozu starych mebli. Kontenery podstawiamy do naszych klientów każdego dnia. Wystarczy zadzwonić do nas, aby poznać wycenę i nasz cennik. Jesteśmy w stanie pomóc przy największych remontach w domu, ale także w przestrzeniach biurowych. Kontener na stare meble jest niezwykle skuteczny, ponieważ można dobrać odpowiedni rozmiar, a także jest to wygodny sposób. Nie ma potrzeby czekania za kontenerem, a jego wywóz odbywa się natychmiastowo po zgłoszeniu. Opróżnianie mieszkania ze starych mebli i nieużywanych przedmiotów może być uciążliwe, ale o wiele łatwiej przez to przejść z kontenerem na stare meble przed domem. Jeśli posiadamy wartościowe antyki, warto oddać je do recyklingu lub można je sprzedać za naprawdę duże pieniądze.