Worki big-bag – co to jest?

Wielu z Was zastanawia się zapewne, co zrobić z odpadami przemysłowymi podczas remontu, rozbiórki czy sprzątania piwnicy bądź strychu. Nie każdy ma warunki, by zamówić duży kontener. Na pomoc przychodzą coraz bardziej popularne i modne worki big-bag. Co to jest? To tak zwane worki wielkogabarytowe. Te elastyczne kontenery najczęściej wykonane są z bardzo wytrzymałej tkaniny polipropylenowej. Wytrzymują one bardzo duże ciężary, a więc można w nich składować nawet kamienie. Co ciekawe, wykorzystywane są nawet do przechowywania artykułów spożywczych. Ich gęsty splot nie pozwala na wypadnięcie ze środka najmniejszych zawartości. Niebywałą zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że puste worki można składować złożone, przez co nie zajmują one zbyt dużo miejsca. Oczywiście każdy z worków typu big-bag to rozwiązanie wielokrotnego użytku. Większość z worków napełnia się od góry, zaś otwór zsypowy umieszczony jest na spodzie worka, przez co bardzo łatwo się je opróżnia za pomocą wciągarki lub dźwigu. Jednakże typów worków bigbag jest naprawdę mnóstwo – występują nawet takie, które do złudzenia przypominają torby wielokrotnego użytku, które nabywamy w marketach.

Worki big-bag – koszt

Bezproblemowe magazynowanie towaru w domu lub w pracy umożliwiają właśnie worki big-bag. Koszt takiego rozwiązania zależy przede wszystkim od wielkości worka, jego wytrzymałości oraz co oczywiste – od producenta. Ceny mini worków typu big bag zaczynają się już od niecałych 10 zł za sztukę. Ich wymiary to 45x45x45cm, zaś maksymalny załadunek wynosi 500 kg. Worki o pojemności 1m3 potrafią kosztować ponad 150 zł. Większość producentów worków proponuje jednak indywidualną wycenę każdego zamówienia, ponieważ taki produkt bardzo rzadko kupowany jest pojedynczo. Warto więc skontaktować się ze sklepem internetowym osobiście w celu poznania konkretnych kosztów takiego rozwiązania. Worki BIG BAG to doskonała alternatywa dla kontenerów, które z różnych przyczyn nie mogą być wykorzystane (m.in. przez brak przestrzeni). Worki wykonane są ze specjalnych nylonowych włókien, dzięki czemu utrzymują ładunek o wadze do 1 tony.

Worki big-bag czy kontener

Co więc wybrać – worki big-bag czy kontener? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Są to dwa zupełnie różne od siebie rozwiązania do przechowywania i transportu odpadów budowlanych i innych materiałów sypkich. W sytuacji, gdy mamy pewną część żwiru, który w przyszłości będziemy chcieli wykorzystać, warto pokusić się o worki polipropylenowe. Podobnie sprawa wygląda z gruzem – gdy po rozbiórce np. ściany, zostało go nam trochę, a w przyszłości będziemy chcieli utwardzić drogę dojazdową do posesji, warto kupić worek na gruz i składować go w nim przez jakiś czas na swojej działce. Jeśli jednak chcielibyśmy gruz lub inne materiały budowlane wywieźć z naszego terenu i pozbyć się problemu raz na zawsze, oczywiście niezastąpionym rozwiązaniem będzie wynajem kontenera na odpady i wywiezienie ich na odpowiednie składowisko przez naszego kierowcę.