Porządkowanie działki przed budową – jak zaplanować pracę?

Porządkowanie działki przed budową – jak zaplanować pracę?

Porządki na działce, niezależnie od tego czy planujemy standardowe prace czy przygotowania przed większą budową, powinny być przygotowane w odpowiedni sposób. Dzięki temu unikniemy opóźnień związanych z naszym budowlanym przedsięwzięciem. Wbrew pozorom proces ten nie jest wcale taki prostu – jest to czynność złożona, na którą powinniśmy mieć przygotowany plan działania. Pomoże on nam uporać się z najtrudniejszymi pracami oraz sprawi, że rozprawimy się z porządkami w dość szybkim czasie. Jak zatem zabrać się za takie porządki by na starcie nie zaliczyć wpadki czasowej?

Sprzęt i akcesoria – jakie powinniśmy nabyć, by porządki na działce były łatwe i przyjemne?

Porządków na działce nie można rozpocząć bez odpowiednich akcesoriów i sprzętów, które nam ułatwią to zadanie. Początkowo może to wydawać się nam zbyt skomplikowane, ale dzięki liście, która została zawarta w artykule „ogarnięcie” niezbędnika porządkowego będzie bajecznie proste. Przede wszystkim dobrze jest wybrać dzień, który będzie bezwietrzny i słoneczny. Związane jest to z tym, że jeśli zabierzemy się do grabienia odpadów roślinnych oraz ziemi w wietrzny dzień, to zdecydowanie może to być żmudna i trudna praca. Brak wiatru, ładna pogoda wręcz nastraja pozytywnie i zachęca do większej aktywności na powietrzu.

Jeśli zamierzamy sprzątać odpady to pierwsze co nasuwa się na myśl to kwestia tego, w czym będziemy je wywozić i gromadzić. W przypadku działek budowlanych o znacznej powierzchni wskazane jest wręcz zamówienie kontenera wielkopojemnościowego. Generalne porządki przed budową mogą wygenerować dużą ilość śmieci pochodzenia organicznego. Wywóz drewna, liści i trawy w Poznaniu powinien być zatem kwestią, w której pomoże firma zewnętrzna, która zajmuje się profesjonalnym wywozem odpadów zielonych Poznań

Jakie akcesoria i sprzęty należy przygotować przed podjęciem porządków na działce budowlanej?

  • Odzież robocza – jest szczególnie polecana przy robotach trudnych, gdzie można spodziewać się odpadów różnych gabarytów. Odpowiednie buty rękawice czy nawet gogle ochronne to rzecz, którą powinien mieć przy sobie każdy budowlaniec. 
  • Porządne szpadle, widły, grabie o różnym rozstawie zębów i małe narzędzia ogrodnicze – bez nich ani rusz. Dzięki nim szybko uporamy się z zebraniem odpadów w jedno miejsce. Szpadle i widły przydadzą się do sprzątania pozostałości po trawach, chwastach czy nawet do rozbijania stwardniałej ziemi, którą trzeba „rozbić”.
  • Rozdrabniacz gałęzi – szczególnie przyda się, jeśli działka jest zalesiona (a chcemy pozbyć się nadmiernej ilości samosiejek i drzew). Dzięki temu będziemy mogli w prosty sposób zapewnić sobie wartościowy materiał biologiczny, który wzbogaci nasze grządki oraz ograniczy ilość miejsca, które zajęłyby gałęzie bez rozdrobnienia.
  • Taczka – świetnym rozwiązaniem jest tutaj kupno taczki głębokiej, takiej jakich używa się np. w stajniach czy oborach do wywożenia obornika. Dzięki temu zmieścimy tam więcej odpadów oraz z łatwością przewieziemy większą ich porcję na miejsce, gdzie został ustawiony kontener na śmieci.
  • Cierpliwość i czas – może wydawać się, że jest to kwestia oczywista. Jednak wielu z nas zapomina, że takie porządki wymagają nawet kilku dni pracy, podczas których nasza cierpliwość będzie wystawiona na wiele prób. Jednak jeśli doprowadzimy całość do końca to naszą nagrodą będzie przede wszystkim satysfakcja i porządek na działce.

Pomoc firm zewnętrznych – konieczność czy ułatwienie prac porządkowych?

Niekiedy jest to konieczność, ale też często to nasza wygoda oraz możliwość przyśpieszenia prac porządkowych. Wynajem koparki w Poznaniu czy innym regionie wielkopolski to usługa, która pozwoli w szybki sposób uporać się z nadmiarem ziemi na naszym terenie. Ponadto usługa taka może nam przyśpieszyć wstępne prace budowlane, jeśli mamy w planach budowę domu z podpiwniczeniem. Wywóz odpadów ogrodowych w Poznaniu oraz innych miastach w kraju jest obowiązkiem każdego, kto podejmie się taki prac na swoim terenie. Nie można ich składować „byle jak”, gdyż grożą za to ewentualne kary, które są określone w art. 24 Kodeksu Wykroczeń oraz w ustawie o segregacji odpadów komunalnych.

Dzięki odpowiedniemu doświadczeniu firmy wywóz drewna, liści i trawy w Poznaniu jest niezwykle prosty i może być przeprowadzony w profesjonalny sposób. Kontenery na odpady, które można wynająć są odpowiednio dostosowane do prowadzonych działań, a specjaliści, którzy są do dyspozycji na każdym etapie współpracy podpowiedzą najlepszą opcję względem prowadzonych działań porządkowych na działce budowlanej. Dzięki temu każdy z nas może posprzątać swój teren w sposób bezpieczny dla środowiska oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami o odpadach różnego rodzaju.

Sprawdź również inne artykuły poradnikowe: