Jak wybrać odpowiedniej wielkości kontener na odpady?

Każdego roku wiele osób korzysta z usług firm oferujących kontenery na odpady. Dzięki odpowiedniej wielkości pojemników możemy skutecznie i szybko uprzątnąć cały dom po remoncie oraz pozbyć się wszelkich śmieci pozostałych po pracach rozbiórkowych.

Jakie są typy kontenerów na odpady i śmieci?

Zamawiając odpowiedni kontener na gruz, należy dokładnie określić który typ pojemnika będzie nam potrzebny, ponieważ na rynku możemy dostać różne ich rodzaje. Możemy zdecydować się na taki, który będzie przeznaczony do składowania czystego gruzu, gruzu mieszanego, wielkogabarytowych śmieci oraz innych odpadów takich jak wełna mineralna czy styropian.

Firmy oferujące wywóz gruzu Poznań posiadają w swojej ofercie różne pojemności kontenerów na odpady czy gruz. Możemy wypożyczyć takie kontenery, które służą do wywożenia śmieci specjalnych, czyli takich, które są niebezpieczne dla zdrowia człowieka i środowiska naturalnego. Są to między innymi takie odpady jak: azbest oraz papa, których bardzo często musimy się pozbyć podczas wymiany dachu.

Najczęściej na stronie internetowej firmy oferującej takie usługi bez problemu można znaleźć różne typy kontenerów wraz ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi tego, do jakich celów możemy je używać. Dzięki temu klient bardzo łatwo i szybko może zamówić konkretny rodzaj pojemnika, który jest mu w danej chwili potrzebny.

Jak dopasować wielkość pojemnika na odpady budowlane?

Kiedy już będziemy mieli pewność, który typ kontenera potrzebujemy to dopiero w następnym kroku musimy zastanowić się nad jego wielkością. W tym celu powinniśmy określić, ile mniej więcej spodziewamy się gruzu budowlanego oraz innych odpadów.

Przedsiębiorstwa świadczące usługi, takie jak odbiór odpadów w kontenerach posiadają pojemniki o pojemności od 1,7 m sześciennego do 33 m sześciennych. Najczęściej osoby, które remontują niewielki dom jednorodzinny, decydują się na wynajem takiego, który ma pojemność od 4 do 8 m sześciennych, ponieważ w zupełności wystarczy na wszystkie odpady.

Wiele osób wypożyczających zastanawia się również nad kosztem takiej usługi. Cena wynajmu kontenera uzależniona jest od jego pojemności, odpadów które będą składowane oraz lokalizacji podstawienia kontenera. Najczęściej ceny zaczynają się w granicach od 300/400 zł.

Czas, na jaki zostanie nam podstawiony pojemnik wynosi od 2 do 5 dni, ale za niewielką opłatą możemy termin przedłużyć o kolejną dobę, a nawet kilka dni.
Wynajem kontenerów na odpady jest również bardzo prostym procesem, ponieważ wystarczy skontaktować się telefonicznie z naszym przedstawicielem – pod numerem telefonu 661 552 950 lub złożyć zamówienie poprzez wiadomość e-mail.

Zapraszamy do skorzystania z usług firmy Eko-Tom!

Sprawdź również inne artykuły poradnikowe: